کاروان پیاده روی اربعین حسینی ویژه دانشگاهیان استان

0

کاروان اربعین حسینی(علیه‌السلام) ویژه دانشگاهیان استان قزوین

غربت ِبغض ِصدای زنی از سال‌های دور روی خاک ِ پیشانی زائرانت می‌نشیند و آتشی در جان‌ودل ِ دلدارانت به پا می‌شود که ساعت‌ها و روزها پای پیاده به سویت می‌شتابند. اما مگر عطش این بغض و این عشق خاموش شدنی است؟ مگر این راه پایان می‌یابد؟

وقت رسیدن به عمود هزار و چهارصد و پنجاه‌ودو،آنگاه‌که راه باز می‌شود به‌سوی حرمت؛ چاره‌ای برای زائرانت نمی‌ماند جز سجده شکر به درگاه خدا

کاش این اشک‌ها اجازه می‌داد آن‌گونه در آستان ِ حرمت سلام بگوییم که عالمیان همه مست ِ نامت شوند و شتابان خود را به قافله اربعین برسانند؛ به نیت ظهور فرزندت:

“السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه‌السلام”

سلام بر حسین و اربعینش؛

و سلام بر اربعین و زائرانش

بیایید در میعادگاه جهانی اربعین جهانی شویم.

تجلی جاذبه حسین(ع) در روز اربعین، همگان را متحیر ساخته است و به‌یقین تاریخ شاهد بی‌نظیرترین رویداد جهان است.  حال دیگر تمام شیعیان  آرزو می‌کنند این مسیر بی‌بدیل، آن‌ها را نیز طلب کند تا چراغ اجتماع شیعیان را در روز اربعین پرفروغ‌تر سازند. چراغ کوچکی را روشن کرده‌ایم تا به کاروان عاشوراییان ملحق شویم. بدین منظور در نظر داریم تا کاروانی از دانشگاهیان استان برای پیوستن به جریان اربعین شکل دهیم تا حضور آن‌ها و تداوم ارتباطی آن‌ها بعد از سفر بتواند منشأ برکات در دانشگاه‌های استان گردد.

برنامه سفر ( از یکشنبه ۱۴ آبان ماه تا ۲۰ آبان ماه)

روز و تاریخ

برنامه‌ها

دوشنبه ۱۵ آبان ماه

پرواز از تهران به مقصد نجف اشرف

انتقال زائران از فرودگاه به تیر ۱۲۰ مسیر نجف کربلا

استراحت و اسکان در موکب

سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه

پیاده‌روی در جاده نجف – کربلا

چهارشنبه ۱۷ آبان ماه

آغاز پذیرش در هتل از ساعت ۱۴

پنج‌شنبه ۱۸ آبان (اربعین حسینی) و جمعه ۱۹ آبان

اسکان و زیارت در کربلا

شنبه ۲۰ آبان ماه

حرکت به سمت نجف و اسکان در هتل

دوشنبه ۲۲ آبان ماه

حرکت از فرودگاه نجف اشرف به سمت تهران

 

هزینه سفر:

هزینه خالص سفر بین ۲,۷۰۰,۰۰۰  تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ پیش‌بینی می‌شود که عمده هزینه مربوط می‌شود به قیمت بلیت هواپیما و اسکان هتل کربلا در ایام اربعین. لذا زائران محترم پس از ثبت‌نام اولیه حداکثر سه روز پس از اعلام تأیید ثبت‌نام اولیه، می‌بایست مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان را به‌حساب ۲۱۴۴۲۰۵۰۲۵ بانک تجارت، بنام جهاد دانشگاهی استان قزوین واریز نموده تا ثبت‌نام آن‌ها قطعی گردد.

با توجه به محدودیت ظرفیت کاروان اولویت پذیرش با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، سایر مدرسان و اساتید مدعو در دانشگاه‌ها و دانشجویان است.

هر که دارد هوس کربلا بسم الله…

 

 

 

نظرات بسته شده است.